Hedefimiz 14+14

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul adına hiç kimsenin tahmin edemeyeceği büyük hayalleri olduğunu anlattı, hedeflerinin mevcut 14 ilçe belediyesinin yanı sıra 14 belediyeyi daha almak olduğunu söyledi. Artİstanbul Feshane’de Parlamento Muhabirleri ile buluşan İmamoğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

DİĞERLERİNDE DE ŞANSIMIZ VAR

“Belediye meclis çoğunluğunu kazabileceğimize inanıyorum. İstanbul’da CHP’nin yönettiği 14 belediyemizin hiç birinde sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum. Artı 14 belediyede de sıkı bir yarış görüyorum. 14+14 gibi bir parametreyi görüyorum. Diğerlerinde de ‘ihtimal yoktur’ demiyorum.
Çok uç uca bir pozisyondayız.”

ERDOĞAN EKONOMİ KONUŞSA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendiren İmamoğlu “İstanbul ile ilgili Cumhurbaşkanı her konuşmasında laf ediyor. Sadece ismimi anmıyor. Keşke enflasyonu, emeklileri konuşsa. Bana ‘Sen konuştukça emeklinin maaşına zam yapabilirler’ deniyor. Keşke yapsa, gurur duyarım. İstanbul sürecine nasıl dahil olacak son iki-üç hafta gösterir” dedi.

YENİ BÜYÜKŞEHİRLER İSTİYORUZ

İmamoğlu, İstanbul’daki seçimi kazanmamın CHP için başarı olup olmayacağı şeklindeki soruya “Her şey diyebiliriz” karşılığını verdi. Ardından da “Buna mutlaka büyükşehir eklemek ve hiçbir büyükşehri kaybetmek istemiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

‘İstanbul, tek adam rejiminden kurtulma umudunu büyütüyor’

İmamoğlu, basın mensuplarının “Türkiye’nin tek adam rejiminden kurtulması mümkün mü?” şeklindeki soruna şöyle karşılık verdi:

“İstanbul tek adam rejiminden kurtulduğundan beri çok mutlu. Tek adam, istemediğini metal yorgunu yaptı, görevinden ayrılmamasına rağmen, zoraki ayrılmış olmasına rağmen. (Eski İBB Başkanı) Kadir Topbaş ayrılmak zorunda kaldı sonra da rahmetli oldu. Tek adam rejimi istediği zaman birisini aday yapar, seçildikten sonra da metal yorgunusun deyip görevden alır. Bizim dönemde İstanbul tek adam rejiminden kurtuldu. İstanbul bu umudu büyütüyor. Muhtemeldir ki bu umut daha da büyüyecek. Bir dahaki genel seçimde inşallah bu rejimden kurtuluşun adımını, muhalefet bloğu olarak, başta CHP olarak, ülkemizin demokrasiye yüksek olan kitlenin ortaya koyacağı performansla bu mümkün olur.”

“İLİŞKİMİZ, AKŞENER’İN BIRAKTIĞI YERDE…”
Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile ilişkilerinin durumuna ilişkin soruya, “Benim için farklı bir durum yok. Onun bıraktığı yerde duruyor” yanıtını verdi.

Erdoğan’a benzetilmeyi anlamıyorum onun zıddıyım

Ekrem İmamoğlu, siyaseten ikinci Erdoğan olarak tanımlanmasına karşı çıktı. İBB Başkanı “Bu nedir Erdoğan potansiyeli? Anlamış değilim. Ben hayatım boyunca demokrat olma, 2019’da bile gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım iddiasını ortaya koyan ve vurgulayan birisiyim. Şeffaflığı vurgulayan biriyim. CHP’de siyaset yapan birisiyim. Çok taban tabana zıt bir durum. Hayatımda hiçbir zaman mış gibi yapmadım. Çok uyumlu olduğumuzu düşünmüyorum. ‘İkinci Erdoğan’ derken neyi kastediyorlar bilmiyorum, anlamış değilim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x